Upiększanie ciała kobiecego biżuterią

Upiększanie ciała kobiecego biżuterią

Archeolodzy prowadzący pracę wykopaliskowe znaleźli podziurawione muszle, które miały około stu tysięcy lat i prawdopodobnie służyły, jako ozdoba ciała. Wniosek nasuwa się sam, że ludzi od zawsze pragnęli ozdabiać swoje ciało w celach rytualnych lub upiększających.

Komplety i zestawy biżuterii

W dawnych czasach nie były znane komplety biżuterii. Ludzie nosili ozdoby wykonane z tego, co akurat wpadło im w ręce. Mogły to być muszle, rogi zwierzęce, splecione zasuszone rośliny, nieco później kawałki metalu, czy szkiełka. Dziś najbardziej wymyślny komplet biżuterii możemy kupić w sklepie jubilerskim lub stworzyć go na zamówienie u jubilera.

Zestawy biżuterii

Biżuterią nazywamy nie tylko wyroby ze złota, lecz także wyroby ze srebra oraz wyroby ze sztucznych materiałów, które produkowane są masowo i dlatego nie są kosztowne. Każda kobieta może posiadać zestaw biżuterii niekoniecznie tej drogiej, lecz tej najtańszej, sztucznej, która również wygląda bardzo ciekawie i równie dobrze zdobi ciało kobiety. Wystarczy tylko odpowiednio ją dobrać do ubranej kreacji.

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze biżuterii jest umiar. Gdyż nadmiar jest tak samo niestosowny, jak niedobór, a może nawet bardziej niestosowny. Brak ozdób nie szpeci kobiety. Lecz nadmiar założonej biżuterii może budzić niesmak, a nawet dodawać śmieszności osobie noszącej ją. Wystarczy wyobrazić sobie kobietę ubraną w naszyjniki, kolczyki, bransoletki, pierścionki, broszkę, zdobiony pasek i na dodatek zegarek. Zapewne wygląd jej będzie nieciekawy i zniechęcający.