Czym się kierować wybierając złote kolczyki?

Czym się kierować wybierając złote kolczyki?

Wybór kolczyków to z pozoru proste zadanie, jednakże w sklepach jubilerskich można znaleźć modele z różnymi zapięciami, dostępne są także różne odcienie złota. W sprzedaży jest wiele kształtów, które warto dobierać w taki sposób, aby pasowały do twarzy. O czym trzeba pamiętać szukając złotych kolczyków?

Kolor złota

Przede wszystkim należy ustalić czy kolczyki mają mieć odcień żółtego czy białego złota. Właściwości chemiczne obu rodzajów są bardzo zbliżone, białe złoto powstaje z połączenia stopu złota z cynkiem, albo niklem. Wybór warto uzależnić przede wszystkim od własnych preferencji, ponieważ w obu kolorach można znaleźć kolczyki, które mogą być noszone na co dzień, jak również modele, które doskonale uzupełnią nawet elegancką stylizację.

Popularne rodzaje kolczyków

Kobiety często wybierają złote kolczyki na sztyfcie, często nazywane również wkrętkami. Ich zaletą jest przede wszystkim niewielki rozmiar, który pozytywnie wpływa na komfort noszenia. Takie kolczyki pasują do większości stylizacji, mogą zatem być noszone na co dzień, wiele pań nie zdejmuje ich nawet do spania. Wkrętki są często wybierane przez dojrzałe kobiety, jednak nie brakuje modeli, które sprawdzą się u nastolatek, a nawet u dzieci.

Popularnością cieszy się także biżuteria w oryginalnych kształtach. W sklepach jubilerskich można znaleźć sporo złotych kolczyków w kształcie serca czy znaku nieskończoności. Część z nich to modele z kamieniami, mogą to być brylanty, a także szafir, szmaragd czy skromna cyrkonia. Takie dodatki podnoszą rzecz jasna wartość biżuterii, jednak dodają jej również walorów estetycznych. Na uwagę zasługują również kolczyki złote wiszące, które świetnie sprawdzają się jako element wieczorowej kreacji. Dostępne są modele długie, sięgające niemal do ramion, a także średniej długości. Część z nich ma bardzo prostą formę, inne mają wiele kamieni, które nadają kolczykom bardzo eleganckiego charakteru i mogą być piękną ozdobą eleganckiej, lecz prostej w formie stylizacji. Taka biżuteria może także pomóc optycznie wydłużyć twarz.