Biustonosze miękkie – tylko na małe biusty?

Biustonosze miękkie – tylko na małe biusty?

W ostatnich sezonach coraz większą popularnością cieszą się staniki miękkie, o nieusztywnianych miseczkach, a nawet bez fiszbinów. Delikatne, lekkie braletki i miękkie biustonosze, często koronkowe czy półprzezroczyste, cechują się niewątpliwym urokiem, jednak osoby obdarzone średnimi i większymi biustami mogą się martwić, czy zapewnią one dostateczny poziom podtrzymania. Na szczęście każdy rozmiar i kształt piersi może cieszyć się pięknym i wygodnym miękkim biustonoszem – kluczem jest tu odpowiednio dobrany rozmiar.

Szukaj na Gorteks.com.pl

Jak odpowiednio dobrać miękki stanik?

Tak samo jak w przypadku usztywnianego biustonosza, wybierając biustonosz miękki należy brać pod uwagę dwa wymiary – obwód pod piersiami i obwód biustu w najszerszym miejscu, na podstawie którego ustala się rozmiar miseczki. Ponieważ często rozmiary różnych marek trochę się od siebie różnią, warto staniki mierzyć, a w przypadku zakupów internetowych – zamówić kilka „sąsiadujących” ze sobą rozmiarów, przymierzyć w domowym zaciszu i zwrócić niepasujące (większość sklepów z bielizną zapewnia darmowe zwroty).

Dla osób z rozmiarami miseczek A-D, nie potrzebującymi dużego podtrzymania biustu, bezfiszbinowe miękkie staniki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, wygodniejszym niż standardowe usztywniane fiszbinowce. Przy miseczce większej niż D, lepiej wybierać biustonosze miękkie z nieusztywnianą miską, ale posiadające fiszbiny, i zwrócić uwagę na odpowiedni obwód pod biustem, który jest kluczowy dla stabilności stanika.

Zbliża się lato, warto więc zainwestować w subtelny, miękki stanik, nie tylko przyjemny dla oka, ale także przyjemny i wygodny.