Złoto czy srebro, czyli jak dobrać biżuterię do typu urody

Złoto czy srebro, czyli jak dobrać biżuterię do typu urody

Biżuteria to ważny element stylizacji, który potrafi dodać charakteru. Należy jednak zwrócić uwagę, aby pasowała ona zarówno do naszej stylizacji, jak i typu urody. Problem może pojawić się w momencie, w którym będziemy chcieli połączyć ze sobą kilka typów biżuterii np. srebrną bransoletkę i złoty łańcuszek. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać wybierając biżuterię do swojej stylizacji? Jaki rodzaj biżuterii pasuje do danego typu urody?

Tonacja skóry a kolor biżuterii

W pierwszym kroku powinniśmy określić swój typ urody. Możemy wymienić dwa główne typy – ciepły i chłodny. Osoby z ciepłym typem urody będą posiadały ciemniejszą karnację oraz ich żyły widoczne spod skóry będą charakteryzowały się zieloną barwą. Chłodny typ urody to osoby, które często posiadają bardzo jasną karnację, jednak nie jest to główny wyznacznik. Kolor żył widocznych przez skórę osób o chłodnym typie urody jest niebieski. Z założenia osobom o ciepłym typie urody bardziej pasuje biżuteria złota. Osoby o chłodnym typie urody powinny wybierać biżuterię wykonaną ze srebra. Nie oznacza to jednak, że osoba o chłodnym typie urody nie powinna w ogóle nosić ozdób wykonanych ze złota, bowiem wybór zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji. Typ urody stanowi jedynie wskazówkę.

Jak łączyć ze sobą biżuterię złotą i srebrną?

Aby estetycznie i efektownie połączyć w jednej stylizacji biżuterię złotą i srebrną, warto jest kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze, jeżeli chcemy zastosować większą ilość biżuterii to warto zadbać, aby reszta stylizacji była stonowana. Jeżeli posiadamy złote kolczyki, a chcielibyśmy założyć bransoltekę srebrną to nie obawiajmy się tego połączenia. Pamiętajmy tylko, że dużo łatwiejsze jest łączenie biżuterii w tych samych partiach ciała, a więc dobrze będzie prezentowała się bransoletka pozłacana założona zaraz obok bransoletki srebrnej. Problem może pojawić się również w momencie, w którym zdecydujemy się założyć trzy elementy z czego dwa złote i jeden srebrny. Przykładem może być złota obrączka, srebrne kolczyki oraz chęć założenia złotej bransoletki. Jaką bransoletkę wybrać w tej sytuacji? Oczywiście możemy zdecydować się na założenie złotej, jednak powinniśmy zadbać, aby miała podobny odcień i tonację do założonej wcześniej obrączki. Łączenie srebra ze złotem może stanowić bardzo ciekawe połączenie, dlatego nie powinniśmy unikać tworzenia nowych stylizacji z wykorzystaniem zarówno złota, jak i srebra.