Jakie są rodzaje szlafroków dziecięcych?

Jakie są rodzaje szlafroków dziecięcych?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli szlafroków dziecięcych. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Klasyczne szlafroki

Dla większości dzieci najlepszym wyborem będą oczywiście klasyczne szlafroki, które charakteryzują się wywiniętym kołnierze oraz długimi rękawami. Modele tego typu nie posiadają zapięcia. Dobry szlafrok dziecięcy https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-dziecka-szlafroki powinien posiadać specjalny pasek do związywania. Modele tego typu idealnie pasować będą do każdej sylwetki.

Szlafroki zapinane

Dla najmniejszych dzieci najlepszym wyborem wydają się szlafroki zapinane. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko modele na guziki, ale również szlafroki na zamek albo specjalne zatrzaski. W modzie są nie tylko szlafroki o prostym kroju, ale również te modele, które są zwężane w pasie. Pamiętać należy jednak o tym, że szlafroki tego typu należy idealnie dobrać do sylwetki dziecka.

Bieliźniane szlafroki

Na samym końcu warto wspomnieć o szlafrokach bieliźnianych, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim koronkowe i satynowe modele, które można znaleźć w każdym sklepie. Bieliźniany szlafrok dziecięcy zazwyczaj wykonany jest z dość cienkich tkanin. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla szlafroków typu kimono.