Jak dopasować biustonosz bez ramiączek?

Jak dopasować biustonosz bez ramiączek?

Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych biustonoszy mogą mieć trudność w doborze niestandardowej bielizny. Przykładowo biustonosz bez ramiączek może być ciaśniejszy albo luźniejszy od staników, które nosimy na co dzień. Odpowiedni kształt miseczki jest kluczowy dla komfortowego noszenia. Jak dobrać stanik typu strapless?

Podobnie jak zwykły biustonosz

Przede wszystkim stanik bez ramiączek musi spełniać funkcje normalnego biustonosza. Powinien więc mieć dobry obwód pod biustem, aby dobrze go podtrzymywać. Piersi muszą mieścić się w miseczkach – nie powinnyśmy czuć ucisku po bokach, a miseczki nie powinny odstawać u góry. Tylny pas stanika powinien trzymać się na tej samej wysokości, co fiszbiny z przodu.

Czym może zaskoczyć biustonosz bez ramiączek?

Wybór odpowiedniego biustonosza bez ramiączek nie jest oczywisty. Chociaż jest on zbudowany podobnie jak inne staniki, może się zdarzyć, że dotychczasowy rozmiar nie będzie nam pasował. To dlatego, że stanik bez ramiączek jest zwykle mniej rozciągliwy i posiada szersze zapięcie. W takiej sytuacji należy przymierzyć egzemplarz o większym obwodzie, lecz mniejszej miseczce (np. 80C zamiast 75D).

Miseczki różnych staników mają nieco odmienne kształty. W przypadku odstających lub ciasnych po bokach miseczek należy przymierzyć inny model – niektóre są lepsze dla jędrnych piersi, inne dla miękkich i opadających. Dobry wybór to gwarancja wygodnego noszenia pomimo braku ramiączek.