Agat koraliki – do czego warto je wykorzystać?

Agat koraliki – do czego warto je wykorzystać?

Biżuteria z kamieniami półszlachetnymi cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest bowiem atrakcyjna pod względem wizualnym, a poza tym naturalna. Jednym z kamieni wykorzystywanych często do robienia biżuterii jest agat. Warto dowiedzieć się, do jakich konkretnie wyrobów można go wykorzystać i jakie działanie jest mu przypisywane. 

Jakie właściwości przypisywane są agatom?

Wiele osób, którym podobają się agat koraliki oferowane np. na stronie kamieniolomy.pl pragnie wiedzieć, jakie właściwości przypisuje się tym kamieniom. Otóż uważa się, że agaty są kamieniami miłości i wierności. Podobno, noszenie ich przy sobie ma sprzyjać równowadze psychicznej oraz emocjonalnej. Agaty poleca się także osobom, którym zależy na rozwoju kariery. Bywa on określany mianem kamienia biznesmenów. Warto mieć świadomość tego, że agaty występują w różnych kolorach i kształtach. Każdy może więc wybrać biżuterię, która podoba mu się najbardziej. Warto zwrócić uwagę także na rozmiar koralików z agatu. Niektórym do gustu mogą przypaść mniejsze, a innym większe. Wybór uzależniony jest więc w głównej mierze od osobistych upodobań. 

Agat koraliki – w jakich rodzajach biżuterii się sprawdzą?

Agat koraliki

Agat koraliki można wykorzystać do bardzo wielu rodzajów biżuterii. Największym zainteresowaniem cieszą się: 

  • bransoletki
  • naszyjniki
  • pierścionki 
  • broszki 

Biżuteria z koralikami z agatu będzie idealnym rozwiązaniem na wiele okazji. Można będzie nosić ją zarówno od święta, jak i na co dzień. Dobrym pomysłem może okazać się kupno całego zestawu biżuterii z agatami. Taki komplet doskonale sprawdzi się podczas imprezy okolicznościowej, na przykład w zestawieniu z klasyczną małą czarną.