Howlit – klejnot pustyni Mojave

Howlit – klejnot pustyni Mojave

Howlit należy do jednych z najrzadszych minerałów krzemianowych występujących na Ziemi. Jego przewaga nad pospolitymi kamieniami wynika ze składu chemicznego oraz subtelnego wyglądu. Mlecznobiała barwa z czarnym lub ciemnobrązowym żyłkowaniem urzeka i oczarowuje. A koraliki do biżuterii z howlitu to prawdziwy jubilerski rarytas. Największe jego okazy można znaleźć w najgorętszym miejscu na świecie – Dolinie Śmierci będącej częścią kalifornijskiej pustyni Mojave. Warto więc je posiadać w swojej kolekcji.

Koraliki howlit – jak je nosić?

Dla celów jubilerskich oraz dekoracyjnych kamień howlit może być wybarwiony na inny kolor. Z reguły jest to turkusowy, zielony, różowy lub czerwony. Często bywa więc mylony z turkusem czy koralem. W podstawowej, mlecznej barwie doskonale prezentuje się zestawiony z czarnym ubraniem. Jest to właściwy wybór dla wszystkich wielbicieli klasyki. Współgra też z elementami złota i srebra. Koraliki do biżuterii z howlitu to znakomita baza do wyrobu:

  • bransoletek damskich i męskich
  • naszyjników
  • kolczyków

Staranne szlifowanie pozwala wydobyć piękno kamieni howlit. To wyraz klasycznej elegancji urzekającej prostotą i czystością formy.

Jak działa energia kamienia howlit?

Howlit (https://kamieniolomy.pl/sznury-kamienie-naturalne-syntetyczne-lawa/howlit) jest minerałem, który przynosi wewnętrzny spokój oraz harmonizuje energie w ciele. Pomaga stać się bardziej cierpliwym, łagodnym i wyrozumiałym dla innych i dla siebie. Otwiera umysł, sprzyja ostrożnym, wyważonym osądom a także wspiera w odnajdywaniu pozytywnych aspektów życia. Poprawia też pamięć, rozwija wyobraźnię i zwiększa wytrwałość. Z tego względu kamień howlit polecany jest osobom uczącym się oraz wykonującym wolne zawody.