Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Idealny biustonosz do karmienia powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim bardzo wygodny. Po tego typu stanik najlepiej wybrać się do sklepu w ostatnim miesiącu ciąży. W tym czasie piersi są już bardzo powiększone. Dodatkowo warto wiedzieć, że biustonosz do karmienia powinien znaleźć się w torbie, którą zabieramy ze sobą do szpitala.

Jak wybrać biustonosz do karmienia?

Idealny stanik do karmienia musi bardzo dobrze podtrzymywać biust młodej mamy. W innym przypadku piersi wiotczeją, tracą kształt, a skóra na dekolcie rozciąga się. Dodatkowo źle dopasowany biustonosz (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Biustonosze-100.html) może powodować zatory.

Kiedy wybrać się na zakupy?

Jak wcześniej wspominano im później tym lepiej. Najwcześniej na zakupy możemy się wybrać miesiąc przed porodem. Nie każda kobieta wie, że na początku laktacji biust jest jeszcze większy niż w ostatnim miesiącu ciąży. Dlatego warto wybrać stanik z miseczką o rozmiar większą niż potrzebujemy przed porodem. Większy rozmiar bielizny przyda się także, gdy chcemy włożyć pod stanik liść kapusty bądź wkładkę laktacyjną, która zabezpieczy nasze przed zabrudzeniem.

Z fiszbinami czy bez?

To bardzo indywidualna spawa. Panie z dużym biustem bardzo często decydują się na bieliznę z fiszbinami. To właśnie one pomogą podtrzymać okazałe piersi, a także odciążają nasz kręgosłup. Możemy zdecydować się na model z fiszbinami elastycznymi. Są one zdecydowanie bardziej wygodne niż te metalowe.