Jakie powinny być kolczyki dla dzieci

Jakie powinny być kolczyki dla dzieci

Kolczyki dla dzieci to popularny prezent na szczególne okazje. Wręczenie go kilkulatce w czasie świąt, urodzin lub na komunię może okazać się doskonałym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że biżuteria dla dzieci powinna spełniać pewne wymagania. Jak dopasować i wybrać parę odpowiednich kolczyków dla dziecka?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W sklepach odnaleźć można zestawy różnorodnych kolczyków w ogromnej ilości wzorów i kolorów. Oprócz atrakcyjnego wyglądu należy jednak pamiętać o tym, żeby produkt był bezpieczny. Bardzo ważny jest dobór materiału. Niektóre surowce mogą powodować uczulenia. Wśród tworzyw bezpiecznych dla wrażliwej skóry znajdują się srebro, złoto, tytan i stal nierdzewna wysokiej jakości. Kolczyki dla dziewczynki z któregoś z powyższych materiałów nie będą stanowiły zagrożenia dla delikatnej skóry na uszach dziecka.

Wygoda na co dzień

Poszukując prezentów dla dzieci, należy pamiętać o ich energiczności i ruchliwości. Darowane elementy biżuterii nie powinny przeszkadzać ani powodować dyskomfortu. Najmłodsi wykorzystują okazję do zabawy w każdej sytuacji. Dlatego nawet akcesoria dedykowane noszeniu podczas uroczystości muszą gwarantować wygodę i bezpieczeństwo. Kolczyki dla dziewczynek powinny przylegać do płatka ucha i nie wystawać poza jego granice. Ważne jest również, aby nie posiadały elementów, które łatwo mogą się o coś zaczepić. Polecane rozwiązania to przyjazne kształty o gładkich krawędziach. Para bezpiecznych i wygodnych kolczyków dopasowanych do gustu dziewczynki z pewnością zostanie docenionym podarunkiem.