Idealny pierścionek zaręczynowy – o czym należy pamiętać?

Idealny pierścionek zaręczynowy – o czym należy pamiętać?

Oryginalny pierścionek zaręczynowy bardzo często sporo kosztuje, dlatego też przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Niniejszy artykuł to mini poradnik dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowy pierścionek zaręczynowy, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Rozmiar ma znaczenie

Aby wybrać idealny pierścionek zaręczynowy w pierwszej kolejności warto poznać rozmiar palca ukochanej. Pamiętać należy o tym, że zgodnie z polską tradycją pierścionek powinien być noszony na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeżeli nasza wybranka ma pierścionek, który zdobi właśnie palec serdeczny, to warto zabrać go bezpośrednio do jubilera. Można także samodzielnie zmierzyć wewnętrzną średnicę. Jeżeli wahamy się pomiędzy dwoma różnymi rozmiarami, to bezpieczniej jest postawić na większy rozmiar. Przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się także, czy jubiler oferuje swoim klientom darmową korektę rozmiaru.

Jakość kamienia i złota

Niestety pierścionki zaręczynowe są dość często podrabiane, dlatego też warto zawsze dokładnie sprawdzać jakość złota i kamienia. Problemu nie ma oczywiście wtedy, gdy dokonuje się zakupu u rzetelnego jubilera jak DIAMOR. Uważać należy przede wszystkim na diamenty, które mogą posiadać niewidoczne na pierwszy rzut oka wady. Każdy pierścionek zaręczynowy z brylantem powinien posiadać stosowny certyfikat autentyczności. To właśnie dzięki temu dokumentowi można sprawdzić poszczególne parametry złota i brylantów. Warto zwrócić uwagę na rodzaj szlifu, czystość kamienia oraz na jego masę.